5 tipů pro výběr venkovní vířivky

Komu by se nelíbilo hýčkat své tělo v proudech příjemně teplé vody a miliónech bublinek, které tu jemně a tu intenzivně masírují unavené svaly a bolavá záda. Ale jezdit za touto rozkoší desítky kilometrů na druhý konec města? Pokud si chcete výhod vodní lázně užívat pravidelně, je nejlepším řešením vlastní vířivka.

1. Na nafukovací vířivku raději zapomeňte

Vzpomínáte, jak jste se jako malí cachtali v kulatém nafukovacím bazénku? Tak úplně stejný pocit budete mít, pokud si na zahradu pořídíte nafukovací vířivku. Životnost takového řešení není velká, ale pokud hledáte vířivku jen tak na zkoušku, proč ne. My ostatní ale necháme nafukovací hračky dětem.

2. Vířivka si zaslouží nejlepší místo na zahradě

Najděte na pozemku místo, kde se vám bude dobře odpočívat a kde budete mít z vířivky příjemný výhled. Určitě to nebude hned u plotu, kde soused pravidelně štípe dříví nebo poblíž jeho garáže. Chcete si užívat klid, romantiku a k tomu potřebujete ticho. Vybraný prostor budete muset vybetonovat, neboť místo pro vířivku musí být ideálně rovné a musí mít dostatečnou nosnost. Přeci jen vířivka plná vody váží stovky kilogramů.

3. Nejste tak bohatí, abyste si kupovali levnou vířivku

Venkovní vířivka musí odolávat nepřízni počasí. Nesmí jí vadit vysoké teploty během letních veder ani prosincový mráz, sníh či podzimní deště. Výroba vířivky je poměrně složitý proces a problémy se málokdy projeví během záruky. Přednost byste proto měli dát osvědčeným a zavedeným výrobcům, kteří mají dostatečně silné servisní zázemí a v případě potíží je dokáží rychle řešit. Protože máloco vás naštve víc, než vířivka plná zkažené vody. Vyvarujte se nákupu podezřele levné akrylátové vířivky. Preferujte evropské nebo americké výrobce. My vsadili na německou značku Riviera Pool, španělskou Aquavia Spa a na české vířivky Caretta Spa.

4. Konstrukce a trysky

Když vybíráte vířivku, zaměřte pozornost na to, jak je konstruována. Ptejte se na použité materiály, certifikáty, prohlédněte si, zda jsou stěny a podlaha dostatečně izolovány. To vám ušetří drahocennou energii nutnou k ohřevu vody. Rozvržení a řešení trysek je nesmírně důležité. Pokud má vířivka trysky uchycené ke stěně silikonem, vyberte si raději jinou – časem zde téměř jistě dojde k průsaku vody.

5. Vířivku si před koupí vyzkoušejte

Na sebekrásnější fotografii můžete jen odhadovat, zda bude vybraná vířivka pohodlná. Věnujte čas tomu, že si zajedete do wellness showroomu a tam si vířivku v klidu a soukromí vyzkoušíte. Důležité je, aby vám tvar sedátek i lehátek skvěle “padl”, ale také to jak se vířivka ovládá.

Publikováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Interiér | Wellness | Zahrada

Autor: administrator