Co potřebuje štěně aneb seznam základních potřeb

Podlehli jste nátlaku svých dětí a pořídili jim štěňátko? Nový člen vaší rodině jistě přinese radost a zábavu, nicméně počítejte s tím, že prvních pár měsíců bude vyžadovat péči jako miminko. Ještě předtím, než si roztomilou chlupatou kouli přinesete domů, je vhodné pořídit několik důležitých věcí. Nemáte-li se psy žádné předchozí zkušenosti, bude se vám hodit ucelený přehled základních potřeb pro štěňata.

Potřeby pro krmení a pití

Štěně bude potřebovat dvě misky, do které mu budete dávat krmivo a lít vodu. Pokud budou misky ležet na hladším povrchu, měly by být těžší nebo s protiskluzové. Štěně se díky tomu pohodlně nají, aniž by miska neklouzala či nedošlo k převrhnutí. K miskám samozřejmě rovnou pořiďte i kvalitní krmivo pro štěňata.

Místo, kde si štěně odpočinek

Každý potřebuje místo pro spánek a relaxaci. Váš pejsek si zamiluje pelíšek, který mu poskytne dostatek prostoru, pohodlí a soukromí. Doporučujeme kvalitní a snadno udržovatelný pelech pro psa, pro pejska menšího vzrůstu klidně uzavřený (tzv. kukaň či iglů), ve kterém se bude cítit bezpečněji. Někteří psi naopak preferují matrace.

Potřeby pro zábavu a venkovní aktivity

Pořídit si štěně znamená investovat spoustu času do hraní a výcviku. A protože každý pes vyžaduje pobyt na čerstvém vzduchu, neobejdete se bez obojku a vodítka. Jakmile trochu povyroste, nezapomeňte na košík. Majitelé krátkosrstých plemen ocení teplé oblečení, které psa ochrání během chladného počasí. V rámci domácích aktivit přijdou vhod gumové či plyšové hračky, balonky, kousací uzly a další hračky pro psy. Nezapomeňte na to, že štěně, které se nudí, se vyřádí na vašem nábytku.

Potřeby pro hygienu

Čistota je půl zdraví. Známé rčení neplatí jen u lidí, ale také u zvířat. V tomto ohledu vám přijde vhod kartáč na vyčesávání chlupů, kvalitní šampon na srst (pozor, s koupáním to nepřehánějte) a případně kleště na drápy. A to je vesměs všechno, co budete v souvislosti se štěnětem potřebovat. Veškeré potřeby pro štěňata i velké psy seženete ve specializovaném e-shopu MůjMazlík.cz.