Dům jako ze škatulky: Nezapomeňte na exteriér!

Závidíte sousedům jejich pečlivě udržovaná obydlí a začínáte nabývat pocitu, že váš dům nikdy nebude tak hezký na pohled, jako ty v sousedství? Možná jste jen podcenili estetiku některých prvků, které mají zásadní vliv na celkový vizuální dojem z objektu. Pěkná střecha, čistá fasáda a upravená zahrada jsou dobrým základem, ale bez určitých detailů nebude vaše bydlení nikdy perfektní. Co konkrétně máme na mysli? Nepodceňujte význam garážových vrat, plotu a vjezdové brány. Zároveň byste měli zvážit instalaci exteriérových stínících prvků, jako jsou venkovní rolety či žaluzie.

Moderní garážová vrata vám usnadní život

Představte si, jak dorazíte domů po těžkém dni v práci a pomocí dálkového ovládání otevřete garážová vrata z pohodlí svého vozu. Zda zvolíte klasická sekční garážová vrata - tedy ta otevírající se do boku, nebo roletová vrata, která jsou méně náročná na prostor, záleží na dispozicích vaší garáže. Nezapomeňte však při výběru zohlednit design vrat a přizpůsobit ho ostatním exteriérovým architektonickým prvkům. Jinými slovy - garážová vrata by měla ladit s objektem a tvořit s ním kompaktní celek.

Plot udělá první dojem

Spousta lidí nechává stavbu plotu až na úplný konec rekonstrukce exteriéru, ale je to právě tento prvek, na základě kterého si ostatní dělají obrázek o vašem bydlení. Z hlediska designu, životnosti i údržby jsou na tom nejlépe kované ploty - kromě toho, že vypadají skvěle, se chlubí takřka neomezenou životností, a navíc nevyžadují pravidelnou péči, což přijde vhod každému, kdo nechce ztrácet čas renovací.

Stylové venkovní žaluzie a rolety

Na závěr jsme si nechali doporučení, které se týká venkovních stínících prvků. Jaký je rozdíl mezi roletami a žaluziemi? Venkovní rolety nemají otočné lamely, ovšem slouží také jako bezpečnostní prvek. Venkovní žaluzie sice okna nechrání v takové míře jako rolety, ale umožňují regulaci intenzity slunečního záření procházejícího do interiéru díky možnosti naklánění lamel. A kdo vám s doladěním vašeho bydlení pomůže? Všechny výše zmíněné stavební prvky realizuje firma Bubík. Další informace a reference najdete na www.bubik- vrata.cz.