Jak cvičit v malém bytě

Chcete začít pravidelně cvičit a nemáte v bytě dost prostoru na zařízení domácího fitka? Nechte si poradit, jak tento problém vyřešit a najít potenciál svého bydlení. I v malém prostoru se můžete věnovat cvičebním aktivitám.

Kde cvičit

Na cvičení nepotřebujete velký prostor, ale pokud si chcete pořídit veslovací nebo třeba eliptický trenažér, měli byste si vyhradit alespoň kout v obývacím pokoji nebo třeba v ložnici. I v malém bytě tak můžete najít prostor, kde můžete posilovací stroje mít a využívat rovnou na tomto místě ke cvičení. Stejně tak byste měli najít dostatečný prostor k umístění cvičební podložky na protažení před cvičením a závěrečný strečink po něm. Tato cvičební podložka se dá kdykoliv uklidit, takže i v malém bytě využijete prostor například v obývacím pokoji před televizí, případně v ložnici vedle postele.

Jak cvičit

Doma můžete cvičit na posilovacích strojích nebo si stáhnout videa z internetu, které vás krok po kroku navedou. Skvělým způsobem, jak cvičit je také posilování s vlastní váhou nebo můžete vyzkoušet závěsný TRX systém. Ten umístíte do jakýchkoliv dveří a nepotřebujete k němu velký prostor. Navíc po měsíci cvičení už uvidíte první změny. Díky TRX systému posílíte střed těla, svaly na rukou i nohou. Skvěle protáhnete taky svá záda a zlepší se vám držení těla.

Jaké cvičební stroje pořídit

Pokud máte v bytě nebo v domě méně prostoru vždy si pořizujte cvičební pomůcky, které fungují multifunkčně. I do malého bytu se hodí eliptický trenažér, na kterém posílíte celé tělo, a když budete denně cvičit 40 minut, výrazně zhubnete.

Využití dalších místností

Pokud si chcete pořídit větší cvičební stroj, například vibrační plošinu, měli byste najít místo, kam ji umístit. S malým bytem se můžete jedině pokusit přeskládat nábytek tak, aby se vám sem cvičební stroj vlezl. Pokud bydlíte v domě, nebojte se umístit stroj například do prádelny, do sklepa nebo na půdu, pokud jsou tyto místnosti obyvatelné a můžete se zde věnovat cvičení.

Cvičení venku

V případě, že nemáte možnosti, jak upravit svůj malý byt nebo nemáte v domě žádnou místnost navíc, tak vyzkoušejte cvičení venku. Venku si zacvičíte s posilovací gumou, s činkami a také s TRX závěsným systémem.

Publikováno: 26. 02. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator