Jak přivést světlo tam, kde není zdroj síťového napětí?

Když ve městě padne tma, cítíme se mnohem bezpečněji díky veřejnému osvětlení. Jenomže ne vždy je možná instalace běžného systému, který využívá zdroj síťového napětí. Co si v takovém případě počít? Rozumnou volbou je solární veřejné osvětlení a bázi LED technologie. Jaké jsou specifikace a konkrétní výhody řešení z nabídky české firmy JD Rozhlasy s.r.o.?

Svítí zadarmo a umí i další věci

V nabídce JD Rozhlasy narazíte na novou generaci bezdrátového rozhlasu i na multifunkční dobíjecí stanici, která má ambice na to, aby se stala perlou městského mobiliáře. O tom ale příště – zaměřili jsme se na veřejné solární LED osvětlení s unikátním systémem chlazení diod pro prodloužení životnosti na 80 000 hodin. Kvalitou výrobků z produkce společnosti LEDEOS si je česká firma jistá, a proto garantuje nadstandardní tříletou záruku. V úvodu jsme zmínili, že veřejné solární osvětlení nachází využití v místech, kde není možné (nebo je zbytečně komplikované) napájet zařízení ze sítě. LEDEOS EV 12 je zcela bezúdržbové a chlubí se nulovými provozními náklady. Kromě soumrakového čidla, které udržuje systém v průběhu dne v úsporném režimu, disponuje také PIR čidlem pro řízení zapínání na základě pohybu v okolí lampy. Společnost JD Rozhlasy dodává solární veřejné LED osvětlení ve dvou sestavách s různým výkonem – do standardních podmínek je vyhovující solární panel 90 Wpp a do náročnějších (tzn. do míst s menší dostupností slunečního svitu) solární panel se 180 Wpp. Zájemci si zároveň mohou vybrat mezi dvěma způsoby uchycení. Typ S je určen na sadový sloup, typ B na betonový sloup.

Z osvětlení se může stát multifunkční stanice

Velmi zajímavá je také nabídka doplňkových prvků. Veřejné osvětlení lze opatřit USB zdířkou, WIFI modulem, kompresorem, držákem na telefon a stojanem na kolo – ze sloupu se solárním osvětlením se díky příslušenství může stát multifunkční stanice, jako stvořená do míst, kde chce obec podpořit turistický ruch. Pokud vás úsporné a inteligentní veřejné osvětlení zaujalo, přečtěte si o něm více na www.ledeos.cz.

Publikováno: 06. 12. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator