Koupelnová zrcadla a na co se při jejich výběru zaměřit

Chystáte se na výběr koupelnového zrcadla? Dnešní možnosti jsou neomezené, od malých zrcátek až po osvětlená koupelnová zrcadla s hodinami. Jak se v tom velkém množství ale zorientovat? A jak postupovat při jeho výběru? Představíme vám tři základní rady, podle nichž se můžete při koupi zrcadel řídit.

Velikost zrcadla je základním faktorem

Při výběru velikosti zrcadla byste měli vzít v úvahu několik faktorů, abyste zajistili, že bude do koupelny přesně zapadat. Koupelnová zrcadla by neměla být širší než umyvadlo – je běžné, že zrcadlo má stejnou šířku jako umyvadlo, což zajišťuje dokonalé vyrovnání. Další možností je vybrat zrcadlo, které je o něco menší na šířku než umyvadlo. Čím vyšší zrcadlo je, tím lepší, protože výška poskytuje větší pozorovací úhly a také navodí pocit většího prostoru. Máte-li umyvadla dvě, můžete na zeď namontovat jedno velké zrcadlo. Další možností je vybrat zrcadlo, které zaplní celou zeď, což způsobí to, že malá koupelna bude opticky mnohem větší.

Jaké možnosti při výběru zrcadel jsou?

Koupelnová zrcadla, která obsahují technologii, jako jsou kosmetické lupy, LED světla a hodiny, jsou navržena tak, aby vám usnadnila ranní rutinu. Osvětlená zrcadla jsou stylovou a praktickou volbou, protože poskytují nejenom dostatečně jasné osvětlení, které využijí hlavně ženy, ale ve večerních hodinách vytvoří také příjemnou tlumenou atmosféru pro relaxaci.

Jaký tvar zrcadla vybrat?

Koupelnová zrcadla jsou k dispozici v různých tvarech – kulatá, oválná, obdélníková a čtvercová, stejně jako obrovská řada velikostí a stylů, které vyhovují všem jejich požadavkům na design koupelny. Nejoblíbenější volbou jsou zrcadla obdélníkového tvaru, protože poskytují univerzální možnosti. Ale pro jemnější, uvolněnější vzhled jsou ideální spíše zrcadla kulatá. Oválná zrcadla zase dodají koupelně nádech elegance a luxusu. Stále si nevíte rady? Neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám rádi s výběrem pomohou.

Publikováno: 13. 08. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator