Nepodceňujte pravidelný úklid ve své firmě

Čistou a uklizenou domácnost považujeme za naprostou samozřejmost. Ale jak jste na tom s uklízením v kanceláři? I administrativní prostory vyžadují pravidelný a čas od času generální úklid, který zahrnuje mytí oken, čištění koberců a podlah a soubor dalších činností, které děláte doma. Důvodů, proč je důkladný úklid administrativních prostor tak důležitý, je hned několik. Jednak kde o váš osobní pocit – práce v čistém prostředí je mnohem efektivnější. Zároveň jde o dojem, jakým vaše pracoviště zapůsobí na obchodní partnery a klienty. Vy byste snad spolupracovali s někým, kdo vás přivítá v „chlívku“? Image vaší firmy je důležité!

Bez profíků se neobejdete

Otázkou je, kde vzít na úklid čas. Postarat se o jednu malinkou kancelář samozřejmě nepředstavuje žádný problém, ale co si počít v případě větších prostor nebo dokonce celého kancelářského komplexu? Údržba by navíc měla zahrnovat práce, které lze efektivně provést jen se speciálními přípravky a přístroji. Nezbývá, než se poohlédnout po někom, kdo nabízí profesionální úklidové služby. uklid-kancelare Vraťme se však ještě k samotnému úklidu. Některé činnosti jsou prioritní a musí se dělat každý den (např. stírání prachu, vynášení odpadků, mytí WC...) nebo alespoň jednou týdně (vysávání a čištění koberců, voskování podlah...). Jiné úklidové práce zase měsíčně nebo nepravidelně (mytí oken a venkovních parapetů, čištění osvětlení...). A jednou za čas je vhodné provést generální úklid, který může zahrnovat ošetření nábytku nebo speciální dezinfekci.

Kdo vám s úklidem pomůže?

Jak z toho ven? Oslovte specializovanou úklidovou firmu, která vám vypracuje individuální cenovou nabídku. Domluvíte se na jednorázovém nebo pravidelném úklidu a nebudete muset ztrácet čas mytím a čištěním. Za zmínku stojí například úklidové služby v Praze, které provozuje David Plecitý. Firma s dvacetiletými zkušenostmi v oboru disponuje profesionálními stroji a špičkovými čistícími prostředky. Zajišťuje non stop servis a pracuje i večer a o víkendech, a to bez příplatků.

Publikováno: 04. 08. 2015

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: úklidové služby v Praze