Práce realitního makléře: Co obnáší a pro koho je vhodná?

Pokud již delší dobu přemýšlíte nad změnou profese, případně byste k té stávající chtěli přidat něco dalšího, možná vás napadla práce realitního makléře. Ještě než s ní začnete, případně ji zavrhnete, byste se však měli seznámit se základními informacemi – zdaleka ne každý ví, jak to v oboru zprostředkování nemovitostí k pronájmu a prodeji chodí. Aneb proč byste se (ne)měli stát makléřem? Hned na začátek důležité upozornění: práce realitního makléře není snadná, a chcete-li se v ní zařadit mezi ty nejúspěšnější, budete na sobě muset dlouhodobě pracovat. Úspěch jde ruku v ruce s motivací a seberozvojem. A teď pohled z druhé strany barikády. Schopný realitní makléř prací vydělá nemalou částku. Navíc získá značnou svobodu a jistotu. Nemovitosti se pronajímaly a prodávaly v minulosti, nejinak je tomu dnes a bude se tak dít i v budoucnosti.

Jaké jsou předpoklady pro práci realitního makléře?

Možná vás potěší, že práci v realitách může vykonávat téměř každý. Respektive nezáleží na dosaženém vzdělání – mnohem důležitější jsou již zmíněná motivace, nadšení pro daný obor, schopnost komunikovat s klienty a aktivně řešit problémy. V podstatě nezáleží, co jste dělali či děláte doposud – v realitní kanceláři se pro schopné lidi vždy najde místo. A patřičnou kvalifikaci získáte v rámci školení.

Můžete to dělat, jak budete chtít

Definovat práci v realitách není snadné, protože se nabízí spousta možností seberealizace. Někteří realitní makléři budují efektivní týmy, jiné baví školit nováčky, případně koučují své kolegy. Zároveň si můžete vybrat, zda pro vás bude práce pouhým přivýdělkem, nebo se do ní pustíte na sto procent postupem času získáte takřka pohádkový příjem ve výši vyšších desítek až set tisíc korun. A co radíme my? Chcete-li práci realitního makléře vyzkoušet, obraťte se na renomovanou agenturu. Dobrému jménu se těší například realitní kancelář Tábor RE/MAX One. Více se dozvíte na webu.

Publikováno: 10. 11. 2018

Kategorie: Reality

Autor: administrator

Tagy: práce realitního makléře | proč být realitní makléř