Připravte svého králíka na výstavní sezonu

Vystavování zvířat je často dost stresující. Záleží totiž na každém detailu. Stačí málo, a zvíře přijde o cenný titul. Je to stejné u psů, koček i králíků. Zvíře by mělo být na výstavu zdravé a v dokonalé kondici a mělo by mít kvalitní srst. Úspěch tkví ze všeho nejvíce ve zdravé stravě. Chováte králíky? Přečtěte si, jak je co nejlépe připravit na výstavní sezonu.

Ideální hmotnost a kondice

Hmotnost a celkovou kondici hlídejte už dlouhou dobu před výstavou. V případě potřeby upravte krmnou dávku nebo úplně změňte druh krmení. Králíkovi s příliš vysokou hmotností nařiďte redukční dietu, hubeným dopřávejte co nejvýživnější stravu. V obou případech ovšem dbejte na to, aby zvíře netrpělo. Nejlepší je vybrat vhodné granule pro králíky, které se vyrábějí v mnoha recepturách a výběr záleží na tom, co váš králík zrovna potřebuje. Mimo to, že se granule liší např. podle stáří králíka, existuje také krmivo pro králíky určené k hubnutí či naopak přibraní.

Pružná, lesklá srst

Úspěch na výstavě záleží také na kvalitní srsti. Králík by ji měl mít pružnou a lesklou. K tomu je dobré, aby jeho strava obsahovala zinek a rostlinné oleje. Jestli si nejste jistí, kupte svému králíkovi krmivo od firmy Energys, která vyrábí granule určené konkrétně výstavním králíkům.

Čistota půl zdraví

Důležité také je, aby byl králík zdravý a netrpěl před výstavou žádnou infekcí. Abyste tomu předešli, dodržujte řádnou hygienu. Pravidelně čistěte klec, alespoň jedenkrát týdně vyměňujte podestýlku a vymývejte dno, aby se na něm netvořily usazeniny moči. Misky pravidelně vyplachujte a před podáním potravy nechávejte důkladně oschnout. Napáječku před čištěním rozeberte, abyste se dostali do všech jejich částí. Zásobník na vodu je dobré drhnout štětkou na nádobí. Abyste králíkovi neublížili, vyhněte se při čištění klece, misek i napáječky chemickým prostředkům.

Publikováno: 06. 10. 2019

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator