Tepelné čerpadlo: Nejefektivnější alternativní zdroj energie

Chcete ulevit domácímu rozpočtu? Bavme se však o skutečné úspoře a nikoliv pár stokorunám, které vám v peněžence zbudou po změně dodavatele energií. Pokud jste připraveni na vyšší vstupní investici, která se vám velmi brzy vrátí i s úroky, přivítejte ve své domácnosti nového člena – tepelné čerpadlo. V současné době jde o jedno z nejefektivnějších zařízení, protože pracuje s významným množstvím bezplatné energie, kterou čerpá z okolního prostředí. Ekonomický charakter tepelného čerpadla jde ruku v ruce s ohleduplností k životnímu prostředí – zařízení není jen úsporné, ale také ekologické. Neprodukuje odpadní látky a škodlivé plyny.

K čemu slouží tepelné čerpadlo a za jak dlouho se vrátí investice?

Toužíte-li po velmi levném zdroji energie, kterou využijete k vytápění domácnosti a stejně dobře i k ohřevu TUV či bazénové vody, měli byste pořízení tepelného čerpadla zvážit. Zařízení je jako stvořené do úsporných novostaveb, ale to neznamená, že podstatnou část zájemců netvoří majitelé starších domů. I ti samozřejmě mají zájem o rapidní úsporu. V případě kvalitního tepelného čerpadla se investice vrátí za cca 3 – 8 let a navíc se nebudete muset velmi dlouho starat o vytápění. Budete moct využívat zvýhodněné tarify a dosáhnete až 80% úspory oproti klasickému způsobu vytápění.

Spokojeni budete jen s kvalitním zařízením. Vsaďte na Siemens Alpha-innoTec

V souvislosti s tepelným čerpadlem narazíte na problém, který se týká i jakékoliv jiné techniky. Skutečně efektivní jsou pouze dostatečně výkonná a spolehlivá čerpadla – z tohoto důvodu se při výběru vyplatí spolupracovat s profesionály, kteří vám doporučí vhodné řešení. Mělo by se jednat o tepelné čerpadlo vzduch voda, nebo o tepelné čerpadlo země voda? S tím vám rádi poradí odborníci ze společnosti Solarex, která má s alternativními zdroji dlouhodobé zkušenosti (více než 10 let) a zabývá se komplexními službami spočívající v dodávce špičkových německých strojů Siemens Alpha-innoTec. Samozřejmostí je komplexní servis (záruční i pozáruční), doprava a odborné poradenství. Solarex disponuje množství certifikátů, akreditací a ocenění, které dokládají vysokou míru odbornosti. O kvalitě služeb svědčí i bohaté reference. Nechte si vypracovat kompletní projektovou přípravu a předběžnou cenovou kalkulaci. Firma působí především v Praze, Plzni, Chomutově, Rakovníku a Lounech
Chcete-li se o tepelných čerpadlech Siemens Alpha-innoTec a službách firmy Solarex dozvědět další informace, pokračujete na www.solarex.cz.