Trendem jsou bezvýkopové opravy kanalizace

Technologie se rychle vyvíjí a mění svět kolem nás. Změnil se i způsob, jakým se řeší ucpaná či jinak poškozená kanalizace. Dnešním trendem jsou zejména bezvýkopové opravy, nelze však říct, že by klasické kopání mohly zcela nahradit. Nelze je totiž použít úplně vždy. Opravy kanalizace nejsou příjemné pro nikoho ze zúčastněných – pro lidi žijící v oblasti, kterou poškozená kanalizace postihla ani pro řidiče musející objíždět danou trasu. Firmy opravující kanalizace si to velmi dobře uvědomují, a tak se snaží pracovat so nejrychleji. Nejrychlejší řešení je samozřejmě bezvýkopové.

Kdy se dají použít bezvýkopové opravy kanalizace?

Na tuto otázku vlastně nelze zase tak jednoznačně odpovědět. Vůbec prvním krokem by mělo být monitorování kanalizace, tedy prověření, kde se vlastně skrývá problém. Z kamerové prohlídky odborníci uvidí, co se uvnitř potrubí stalo, a pak mohou navrhnout řešení. Možná je kanalizace pouze ucpaná a pomůže vysokotlaké čištění. Nebo možná ne, a v tom případě bude nutné navrhnout způsob opravy. Bezvýkopové opravy lze použít například na netěsné spoje, chybějící části kanalizace, vypadlé těsnění, koroze na stávající kanalizaci, zateklý beton, kořeny zasahující do potrubí apod. Ne však vždy. Konečný verdikt sdělí až odborníci.

Existuje několik typů bezvýkopových oprav

Nutno podotknout, že bezvýkopové opravy kanalizace mohou být prováděny různě. Jednou z variant je například oprava pomocí tkaniny nasycené pryskyřicí, ta lze využít na praskliny, vadné potrubí spoje apod. Při tvorbě střepů a trhlin v trubkách je vhodná nerezová vložka. Lokální netěsnosti se někdy opravují také mechanickou vnitřní opravnou spojkou. Odborná firma vždy udělá maximum pro to, aby závadu na kanalizaci opravila co nejrychleji a nejlevněji. Jestliže vám sdělí, že bezvýkopové řešení není možné, věřte jí.

Publikováno: 25. 07. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator