Vrtačky Makita: Kvalitní přístroje do vaší dílny

Vybavení dílny jak v domácnosti, tak i v profesionálním provozu je nesmírně důležité. Jsou to zejména přístroje, jež napomáhají k vysoce efektivní práci. Každý kutil velmi dobře ví, že když si koupí nekvalitního němého pomocníka, s největší pravděpodobností bude konečný výrobek vypadat ne příliš vzhledně a mnohdy se přístroj dokonce při práci pokazí. Typickým příkladem budiž levné vrtačky, jejichž nedílnými součástmi jsou plastová kolečka a převody. Proto se zaměříme na vrtačky Makita. Právě tato značka patří mezi tradiční a uživatelsky dlouhodobě prověřené. Představme si ji nicméně podrobněji. Dlužní nezůstaneme ani tipy na konkrétní modely vrtaček. Uvedeme i prodejce, u nějž si je lze koupit za výhodné ceny.

Tradice spojená s vysokou kvalitou

Jen značně složitě byste hledali výrobce nářadí s delší tradicí. Ke vzniku společnosti Makita došlo již v roce 1915. Zrovna tehdy ji založil Masaburo Makita. Nejprve se orientovala spíše na produkci generátorů a elektromotorů. Později se spojila s dalšími společnostmi, jimiž byly Fuji Robin, Kanematsu a Sachs-Dolmar. Její sortiment doznal značných změn a aktuálně dokáže nabídnout přes 400 druhů profi vybavení. Jedná se přitom o přístroje s benzínovým, elektrickým, vzduchovým či aku pohonem. Všechny jsou vysoce kvalitní, o čemž jasně hovoří i certifikace podle ISO 9002.

Silné elektrické vrtačky

Pokud je vaší prioritou především maximální výkon nářadí a nejste limitování absenci zásuvek, pak se vyplatí nákup elektrické vrtačky Makita. Naším tipem je model Makita HP2071J.

Příklepová vrtačka Makita HP2071J

Tento model nabízí maximální výkon s minimem vibrací. Práce s vrtačkou je tak velmi efektivní a nijak výrazně se rychle neunavíte. Samozřejmostí je i minimální hmotnost, která činí 2,5 kg. Co se týká příkonu, činí 1010 W. Vrtačka je typická také vysokou odolností. Převodová skříň je vyrobena z pevného hliníkového odlitku. Dvoustupňovou převodovku s elektronickou regulací chrání kluzná spojka. Samozřejmostí je i jednoduché přepínání pravého a levého chodu. Vrtat s tímto přístrojem lze do jakéhokoli materiálu. Rozsah upínání sklíčidla se u této vrtačky pohybuje od 1,5 do 13 mm.

Aku modely nejen do míst s omezeným přístupem k elektrické síti

Jestliže se nechcete neustále omezovat šňůrou vedoucí do zásuvky, vsaďte na některý z aku modelů. Ty jsou v současné době dostatečně silné a mají také solidní výdrž. Naším tipem je vrtačka Makita BDF343SHE.

Aku šroubovák Makita BDF343SHE

Ať už jste kutil, anebo majitel firmy, rozhodně byste měl vsadit na spolehlivé aku nářadí. Výbornou volbou je bezesporu aku šroubovák Makita BDF343SHE. Vyznačuje se především poměrně solidním vrtacím výkonem, a to ocel/dřevo – 10/25 mm. Otáčky naprázdno má tento přístroj od 0 do 1300 za minutu a maximální krouticí moment 36 Nm. Velkou výhodou je i minimální hmotnost, která činí pouhých 1,3 kg. V balení na eshopu Schipro.cz navíc najdete 2 baterie, nabíječ a speciální přepravní kufr, v němž se vrtačka neponičí.

Vyberte si u specialisty

Rádi byste si vrtačku Makita pořídili za výhodnou cenu? Pak nakupujte u autorizovaného specialisty. Tím je již zmiňovaný eshop Schipro.cz. Právě on se řadí mezi dvě firmy v České republice odebírající sortiment přímo od společnosti Makita. I díky této skutečnosti zde můžete zakoupit vrtačky za minimální ceny. Sehnat se dají i jako součást výhodných setů, kdy obdržíte například další akumulátor nebo kufřík či pouzdro zdarma. Eshop nabízející také servis prodávaného zboží je poměrně oblíbený, což jasně dokladuje i 100% hodnocení v nákupním rádci Heureka.cz. Nabídka je maximálně pestrá, volit zde lze ze spousty různých modelů.

Publikováno: 28. 08. 2017

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator

Tagy: vrtačky makita