Plastová vs. hliníková okna: Která varianta je pro vás lepší?

Pořízení nových oken je významný krok, kterému by měl předcházet důkladné porovnání výhod a nevýhod jednotlivých systémů. Vzhledem k tomu, že vám okna budou sloužit po desítky budoucích let, věnujte výběru dostatek pozornosti a nenechte se ovlivnit pouze nejnižší cenou. Ale jak vyřešit dilema mezi plastovými a hliníkovými okny? Připravili jsme pro vás přehledné porovnání nejdůležitějších vlastností.

Cena by měla hrát vedlejší roli

Při výběru oken byste měli brát v úvahu konkrétní izolační schopnosti – tedy to, do jaké míry okna propustí teplo zevnitř a jak izolují hluk přicházející z ulice. Co se však týče volby mezi plastem a hliníkem, rozhodně není černobílá. Vše má své pro i proti a tyto materiály nejsou výjimkou.
Hliníková okna jsou výrazně dražší než plastová a pokud vám jde pouze o nejlepší poměr ceny a izolačních vlastností, pak byste se měli přiklonit k plastovým profilům.
Chcete-li být s plastovými okny dlouhodobě spokojeni, vyberte si systém se středovým dorazovým těsněním, trojsklem a dostatečnou stavební hloubkou. A je to právě stavební hloubka, na které záleží více než na počtu komor. Vynikajícím řešením jsou kvalitní a cenově dostupná plastová okna KRYŠTOV GROUP s.r.o. Brno. Česká rodinná firma působí na trhu přes 10 let a nabízí výrobky v nadstandardní kvalitě. Má bohaté zkušenosti s realizací plastových oken v novostavbách, rekonstruovaných rodinných domech i v průmyslových objektech.

Kdy jsou lepším řešením hliníková okna?

Podle odborníků z firmy KRYŠTOV GROUP však nemusí být nejlepším řešením plastová okna. Do velkých stavebních otvorů je lepším řešením hliník, protože se méně deformuje a lze z něj vyrobit větší a těžší okna. Zároveň umožňují zhotovení velkoplošných oken s úzkým rámem, což působí dobře z designového hlediska. Hliníková okna jsou zajímavá také díky delší životnosti. Obecně se udává kolem 80 až 100 let, zatímco plast si své vlastnosti udrží kolem 30 až 50 let. Jak zní resumé? Ideální je vyhodnotit individuální požadavky a podle toho učinit rozhodnutí. Dobrou volbou mohou být kvalitní plastová i hliníková okna.

Publikováno: 24. 11. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: plastová nebo hliníková okna