Poznejte výhody dřevostavby. V čem je lepší než zděný dům?

Dřevostavby u nás sice nejsou tak rozšířené jako v jiných evropských zemích, ale to neznamená, že se do našich podmínek nehodí. Právě naopak – v mnoha ohledech „poráží“ klasické zděné stavby a není jediný důvod, proč byste se neměli rozhodnout právě pro dřevo. Pokud jste doposud trpěli představou, že se dřevostavby nachází využití spíše jako venkovská sídla nebo chaty, odhoďte předsudky. Prozradíme vám, proč zvážit výstavbu montovaného domu ze dřeva a na koho se obrátit.

Dřevostavba může vypadat jako "klasický" dům

Moderní dřevostavba je na první pohled k nerozeznání od zděného domu. Ve většině lidí tento specifický typ bydlení evokuje představu srubu, nicméně v praxi vypadá úplně jinak. Konstrukce je samozřejmě vyrobena ze dřeva, konkrétně z vysoce odolných a pevných dřevěných desek. V závislosti na způsobu provedení fasády ale dřevo nemusí být vidět.

Nejdůležitější výhody dřevostaveb

Důvodů, proč si vybrat právě dřevostavbu, je nespočet. Jde o plnohodnotné bydlení, které je díky kvalitní izolaci vhodné pro celoroční bydlení. Za zmínku stojí nízká energetická náročnost – ve srovnání se zděnými stavbami až o desítky procent. Samozřejmě záleží na kvalitě provedení konkrétního domu. Svěříte-li výstavbu firmě, která má s realizací dřevostaveb letité zkušenosti, nebudete litovat.

Dalším pádným argumentem je rychlost výstavby. Dřevostavby na klíč lze postavit během několika týdnů. Hrubá stavba je připravena již za pár dní a během následujících týdnů dojde k realizaci řemeslnických prací. Vzhledem k suchému procesu se výstavba provádí celoročně, to znamená i během zimy.

A konečně dlouhá životnost, která je plně srovnatelná se zděnými stavbami. V kvalitně provedené dřevostavbě budete bydlet po zbytek života a dost možná poslouží i další generaci.

Profesionálové staví typové domy na klíč i dřevostavby na míru

Pokud vás výše zmíněné výhody přesvědčily, nezapomeňte se podívat na aktuální nabídku typizovaných staveb od společnosti Dřevostavby-FlexiDomy s.r.o. Nebude-li vám standardizované řešení vyhovovat, necháte si postavit dům dle vlastního návrhu. Další informace a bohaté reference najdete na www.drevostavby-flexidomy.cz.

Publikováno: 14. 07. 2015

Kategorie: Reality | Reality

Autor: administrator

Tagy: dřevostavby flexidomy