Vyberte si příslušenství a doplňky do párty stanu

Když si koupíte párty stan, jistě budete brzy řešit, jaké příslušenství a doplňky zvolit. Budete se rozhodovat mezi praktickými doplňky, jako jsou moskytiéry či osvětlení až po desénové doplňky, jako jsou nejrůznější výzdoby stanů. Tento článek vám ve výběru pomůže.

Bočnice k zahradním stanům

Bočnice k party stanům, nebo také boční stěny, umožňují uzavřít všechny nebo alespoň některé části vašeho zahradního stanu. Co je na bočnicích nejlepší? Poskytují snadný způsob, jak dodat svému stanu na párty soukromí, formálnější vzhled pro akce jako jsou svatby a dodatečnou ochranu proti povětrnostním vlivům. Právě problém s povětrnostními vlivy může být obzvláště důležitý, pokud plánujete na akci pozvat kapelu nebo DJ, protože používají citlivá zařízení. Vybírejte bočnice: Typ bočnic, ze kterých budete moci vybírat, závisí obvykle na druhu stanu. Pokud plánujete koupi tyčového nebo nůžkového stanu, výrobce nabízí bočnice, které jsou neprůhledné stejně jako ty, které jsou vybaveny průhlednými okny či pletivem. Mějte na paměti: Každý výrobce má trochu jinou nabídku, takže vaše možnosti výběru tohoto příslušenství zahradního stanu na párty mohou být omezené. Informujte se, jaké bočnice výrobce nabízí k vašemu stanu, ještě před koupí.

Moskytiéry

Moskytiéry chrání vás i vaše návštěvníky před dotěrným hmyzem, jako jsou komáři, mouchy a další. Aby byla moskytiéra účinná, musí být dostatečně jemná, aby se dovnitř nedostal ani ten nejmenší hmyz, a přesto musí být zachován průchod vzduchu a světla. Účinnost moskytiéry je možné zvýšit aplikací insekticidu nebo repelentu. Důležité: Moskytiéry se nejčastěji připevňují s pomocí suchých zipů, které již mohou být na vašem stanu instalovány.

Nůžkové konstrukce

Většina nůžkových zahradních stanů se již prodává s vybavením, pomocí kterého stan ukotvíte. Avšak mohou nastat situace, kdy vaše instalace vyžaduje silnější ukotvení než to, které poskytuje stabilizátor v balíčku vašeho stanu. Také možná budete muset někdy konstrukce dokoupit zvlášť, protože jsou vystaveny poměrně silnému opotřebení. Jak z toho ven? Výrobci na toto samozřejmě mysleli, a proto nabízejí nové konstrukce bez nutnosti koupě celého stanu. Zde je trochu více informací:
  • Kolíky – ty pravděpodobně koupíte zároveň se stanem na párty. Jejich použití je velmi snadné a vhodné pro většinu situací. Někdy ale budete párty stan instalovat na jiném podloží, například na pláži. Obvykle je možné kolíky zakoupit samostatně.
  • Kotvy – jsou velmi podobné kolíkům, ale poskytují silnější držení. Důvodem je to, že je můžete jakoby zatočit do podloží. Jsou vhodné do terénů, kde párty stan bude stát na větrném místě. Ale pořád ještě nejsou vhodné na pláž. Při koupi stanu na párty se ujistěte, že balení tyto kotvy obsahuje.
Co se týče nůžkové konstrukce, dokupovat můžete i jednotlivé části, jako je stojná noha konstrukce nebo náhradní díl jiné části nůžkové konstrukce.

Osvětlení

Je více než jisté, že vaše párty se nebude konat jen ve dne. A proto se dříve nebo později budete shánět po vhodném osvětlení svého stanu na párty. Hledáte něco, co nevydává teplo, aby nedošlo k požárům (i když většina plachet u párty stanů jsou nehořlavé). Jaké jsou možnosti?

Přenosné tašky

I přenosné tašky bývají častokrát součástí balení zahradního párty stanu. Někdy ale může dojít k opotřebení a je potřeba tašku vyměnit. Informujte se předem u výrobce svého stanu, zda takové služby poskytuje.

Střechy

Může dojít také k tomu, že bude potřeba u vašeho stanu vyměnit pouze střechu. I tuto problematiku za vás vyřešili již výrobci. Střechu si můžete dokoupit. Jen je dobré se předem informovat o tom, zda právě vámi vybraný stan tuto možnost má.

Jaký je závěr?

I když jsou stany vyráběny z kvalitních materiálů, i tak může dojít k jejich opotřebení. V takovém případě však nemusíte investovat do nového zahradního stanu na párty jako do celku. Jednotlivé části můžete postupně vyměňovat, a například i kombinovat různé barvy.

Publikováno: 20. 02. 2017

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator

Tagy: příslušenství pro party stany