Jak rychle ochladit vzduch v místnosti? Pořiďte si mobilní klimatizaci

Léto se blíží mílovými kroky a opět budeme řešit radosti i méně příjemné věci. Mimo jiné nadměrné přehřívání interiéru, které má za následek výrazný pokles tepelné pohody. Chcete-li se doma cítit dobře i během parného vedra, neváhejte s pořízením mobilní neboli přenosné klimatizace. Představuje schůdné řešení v momentě, kdy si z nějakého důvodu nemůžete pořídit klasickou klimu.

Výhody mobilní klimatizace přesvědčí (téměř) každého

Ještě jste se s ní nesetkali a netušíte, jaké výhody nabízí ve srovnání s nástěnnou klimatizací? Mobilní zařízení je velmi praktické, protože ho můžete libovolně přemísťovat podle potřeby. Ráno ochlazujete vzduch v kuchyni, odpoledne v obýváku a večer si mobilní klimu přesunete do ložnice. O víkendu pak třeba na chatu. Tip: Přečtěte si i tento zajímavý článek na téma mobilních klimatizací. Největší výhodou je tedy fakt, že mobilní klimatizaci může používat každý i bez nutnosti stavebních úprav. Po konci sezóny se zařízení jednoduše odklidí někam do ústraní. Dalším „tahákem“ je cena. Pořízení mobilní klimošky vás vyjde až několikanásobně levněji oproti splitové klimatizace.

Na co si dát pozor?

Mobilní klimatizace nemají pouze výhody. Také v jejich případě je třeba myslet na určitá negativa. Především jde o nutnost odvodu teplého vzduchu pomocí k tomu určené hadice. Ta se vede přes okno, což v konečném důsledku výrazně snižuje efektivitu chlazení. Dalším nedostatkem může být vyšší hlučnost. Snažte se proto vybrat zařízení, které garantuje hlučnost provozu mezi 50-60 dB – taková hodnota by měla být pro většinu lidí přijatelná i během spánku. Zároveň si promyslete, zda pro mobilní klimatizaci najdete místo v době, kdy ji nebudete využívat.

Nakupujte u specialisty

Bohatou nabídku mobilních klimatizací najdete v e-shopu provozovaném firmou EPROFI.CZ s.r.o. na klimatizace.zde.cz. Za pozornost stojí také ostatní sortiment – zavedený specialista na hobby a profi techniku prodává také ventilátory, mobilní topidla, odvlhčovače, stavební pily a další sortiment.

Publikováno: 10. 07. 2021

Kategorie: Elektronika | Praktické rady

Autor: administrator