Podle čeho si vybrat program na technické kreslení?

Program na technické kreslení najde uplatnění v mnohých odvětvích. Kromě strojařů, architektů či geodetů jej využijete také v administrative nebo na odborných školách.

Podle čeho si vybrat konkrétní program na technické kreslení, který využijete přesně podle svých potřeb? Představíme vám základní okruhy.

GstarCAD Standard – pokud vám stačí základy

Potřebujete program na univerzální 2D technické kreslení? Připravujete nějaký obecný či soukromá projekt, nebo by se vám hodil pomocník v rámci výuky na školách? Vsaďte na GstarCAD Standard. Získáte s ním neomezené možnosti nakreslit technický výkres podle mezinárodních a národních norem či vlastních standardů. Zabezpečí přesné kreslení, okamžitou zpětnou vazbu od programu, přizpůsobivé kóty, připojení referencí i formát DWG.

Tento 2D CAD program je racionální alternativnou za AutoCAD LT a je vyvíjený tak, aby se mu co nejvíce podobal. No na rozdíl od něj podporuje také rozšíření o profesionální nástavbové aplikace a moduly.

GstarCAD Professional – pokud potřebujete něco jako velký AutoCAD

Tento program je cenově dostupnou alternativou za velký AutoCAD. Disponuje těmi nejlepšími nástroji pro univerzální 2D technické kreslení v libovolné profesi. Obsahuje úplnou funkcionalitu verze GstarCAD Standard rozšířenou o další funkce (lupa, dynamické bloky). Vyberte si ho ve chvíli, pokud jste povoláním geodet, technik nebo navrhujete odborné projekty.

Je doplnění také o základní 3D modelovací a objemové funkce (sčítání, odčítání, průnik), import a export modelů z jiných 3D CAD/CAM programů, generování 2D řezů a pohledů z 3D modelů pro rychlejší dokončení 2D dokumentace, nástroje na úpravy 3D objemových těles či STL export pro 3D tiskárny.

Další CAD programy - pro strojaře a architekty

CAD programy poskytují také alternativy speciálně pro tato odvětví. Pro strojaře je k dispozici GstarCAD Mechanical s databází normalizovaných součástek a ocelových profilů, značek a symbolů strojírenského kreslení, číslování pozic či generování kusníků a tabulek děr s možností exportu. Pro architekty na projektování je vhodný program GstarCAD Architecture, obsahující praktické funkce ulehčující kreslení (vícevrstvé stěny, architektonické kótování, rychlé vytváření popisů) či rozsáhlou knihovnu oken, dveří, nábytku a dalších zařizovacích předmětů.

Z CAD programů si vybere opravdu každý, ať už je jeho profese a náplň práce či projektu jakákoliv. V případě, pokud si nebudete jisti, máte možnost si vyzkoušet program nejdříve na měsíc zdarma, a až potom se rozhodnout.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator