Výhody LED osvětlení: Proč byste měli vyměnit zastaralé žárovky za LEDky?

Sledujete nejnovější trendy v oblasti bydlení? V tom případě vám jistě neuniklo, že se v poslední době dostávají do popředí světelné zdroje na bázi LED technologie. Proč je o tento typ osvětlení tak velký zájem a jaké nabízí výhody oproti klasickým zdrojům? V následujících řádcích vám prozradíme, proč byste měli zvážit výměnu zastaralých žárovek a vydat se cestou efektivního svícení.

Krátce o historii LED osvětlení

Kde jinde začít než u samotného zrodu LED technologie? Přestože je „light emitting diode“ doménou posledních let, vůbec první svítivá dioda byla zkonstruována již v roce 1962. Původně našly využití jak o kontrolky a jejich výkon nebyl nijak oslnivý. V roce 1993, tedy o více než tři dekády později, spatřily světlo světa modré svítivé diody a vznikla první multičipová LED žárovka. O dva roky později byla vyvinuta nová metoda dosažení bílého světla, které generovala modrá dioda a luminofor. A nyní se přeneseme do současnosti, kdy jsou v sortimentu světelných zdrojů k mání LED svítidla všeho druhu. O jejich výhodách vás zcela jistě přesvědčí následující výčet. led-reflektor

1. Vaše domácnost bude mít šmrnc

V úvodu jsem zmínili něco o nejnovějších trendech. Potrpíte-li si na to, aby vaše domácnost odpovídala současným standardům, pak je pro vás přechod na LED osvětlení nutností. Žádná technologie není tak pokročilá jako právě LED. Žárovky vypadají moderně a dodají interiéru na eleganci.

2. Přívětivá cena, které nelze odolat

Proč si nepořizovat LED osvětlení? Protože návratnost investice není nijak závratná... Tento argument již neobstojí, protože cena kvalitních výrobků výrazně klesla. Navíc se předpokládá, že v blízké budoucnosti budou LEDky ještě levnější.

3. Životnost je mnohonásobně vyšší než u běžných světelných zdrojů

Máte ve zvyku skladovat větší počet klasických žárovek, protože každou chvíli nějaká z nich praskne? Životnost kolem 1000 hodin není nikterak závratná. U halogenek je to zhruba dvou až trojnásobek, ale co teprve v případě světelných zdrojů typ LED? Kvalitní LED žárovky vydrží svítit 20 až 50 tisíc hodin a v praxi jsou některé modely ještě odolnější. Pokud jste vždy snili o žárovkách, které vydrží svítit VELMI dlouho, máte je mít.

4. Úsporný provoz = úspora peněz

Nezaujal vás trendy design a dlouhá životnost? Pak možná uslyšíte na to, že díky kvalitnímu LED osvětlení ušetříte až několik tisíc korun za rok (v závislosti na množství zdrojů). Spotřeba LED žárovek je velmi nízká a s ohledem na životnost se investice vrátí i s úroky.

5. Vyberte si typ a rozměr, který vám vyhovuje

Máte za to, že beztak neseženete potřebný rozměr či typové provedení? LED osvětlení je k dostání v širokém spektru variant, které se liší designem, světelným tokem a rozměrem.

6. Bezpečnost především

Zkuste upustit klasickou žárovku – rozbije se na padrť. O střepy se můžete zranit vy, děti i domácí zvířata. LED žárovky jsou výrazně odolnější vůči nárazům, vibracím a otřesům. Lehce přežijí pád z menší výšky.

Chcete výhody LED osvětlení využít na maximum? Vsaďte na kvalitu značky EMOS

Shrňme si to. LED zdroje snoubí stylový design, perfektní poměr ceny, výkonu a úspory, jsou odolné a vydrží svítit desítky tisíc hodin. Tyto vlastnosti však platí jen v případě kvalitních výrobků. Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, vsaďte na LED žárovky a další typy svítidel, které nabízí ryze česká společnost EMOS. led-zarovka-2 EMOS je na trhu více než čtvrt století a patří k největší českým firmám v oboru elektro. LED svítidla můžete zakoupit i z pohodlí domova na shop.emos.cz. V nabídce najdete LED žárovky s paticemi typu E14, E27, G23, G4, G6,35, G9, GU10 a GU 5,3. S výběrem vám pomůže nákupní rádce a praktické filtrování. Pro lepší orientaci jsou svítidla zařazeny i do kategorií dle příkonu, barvy světla, napětí, světelného toku, tvaru či optimální náhrady za klasický zdroj určitého výkonu. U EMOS seženete vysoce kvalitní LED svítidla za velmi příjemné ceny!

Publikováno: 05. 10. 2015

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator